Na een beslissing van het kernkabinet werd het licht op groen gezet voor de eerste fase van het plan dat het aantal vredegerechten moet verminderen.

In eerste instantie zouden 29 zetels van vredegerechten verdwijnen. 

Rechtstreeks gevolg hiervan was dat het vredegerecht van Overijse zijn deuren zou sluiten.

Dankzij de inspanningen van CD&V Overijse en in het bijzonder van schepen Kristel Stouffs is dit rampscenario echter vermeden.

Minister van Justitie Koen Geens liet immers weten dat door de specifieke situatie van onze gemeente het principe "sous l'arbre" zal toegepast worden. Dit wil concreet zeggen dat er zittingen in onze gemeente zullen plaatsvinden en onze inwoners zich dus niet zullen moeten verplaatsen naar Zaventem.

Welkom bij CD&V. Onze websites maken gebruik van cookies om jouw gebruikservaring te optimaliseren. Lees onze Cookies Policy voor meer informatie. Ons cookiebeleid en deze voorkeuren gelden voor alle CD&V-websites. Door op 'Akkoord' te klikken, ga je akkoord met de geselecteerde cookies.